TKANINY KATARZYNY - ARTYSTYCZNE APLIKACJE to tkaniny użytkowe zdobione w oryginalny sposób tradycyjną metodą artystycznego naszywania aplikacji. Wzory powstają na bazie tradycyjnych, ale aranżowanych w nowoczesny sposób motywów: etnicznych, florystycznych, botanicznych, heraldycznych i wielu innych. Zapraszam do wspólnej wyprawy w krainę misternie zdobionych tkanin.

„Tkaniny Katarzyny” są zalążkiem przygody z szyciem, która zaczęła się od wykonania dekoracji domowych. Powstało ponad 50 różnych aranżacji wyszytych metodą aplikacji przy pomocy wiekowej, ale niezawodnej maszyny do szycia /Łucznik/. Tkaniny w większości zamieszkują domy znajomych. Prezentuję ich kolekcję jako obraz moich dokonań w ostatnich latach.

Proces przygotowania wzoru aplikacji jest pracochłonny i wymaga zamiłowania do celebrowania szczegółów - najpierw powstaje zarys graficzny malowany na papierze, a potem elementy wzoru są oddzielnie przenoszone na tkaninę i naszywane. Powstają prace unikalne, jednostkowe, o dowolnym rozmiarze.

Najnowsze