Ornamentaria jest owocem mojej wieloletniej pasji do zdobienia tkanin.

Zawsze miałam zamiłowanie do piękna i robótek ręcznych /ceramika, tkactwo itp/, ale swój sposób wyrażania świata odnalazłam w świecie haftu - artystycznym naszywaniu aplikacji.

Tkaniny Katarzyny

Ornamentaria jest spadkobiercą działalności hobbistycznej o nazwie Tkaniny Katarzyny.

Dopracowałam swoją technikę naszywania aplikacji metodą tradycyjnego haftu maszynowego, która ma wiele plusów - nieograniczone możliwości skali wyrobu i niepowtarzalność, jednak narzuca pewne ograniczenia techniczne związane z precyzją wykonania drobnych elementów i jest niezwykle pracochłonna.

Szyłam tkaniny tą metodą wiele lat i nadal lubię to robić, jednak marzyło mi się odtwarzanie starych, finezyjnych wzorów w większym nakładzie. Chciałam móc je ożywić i udostępnić większej liczbie osób.

Spełnione marzenie

Szukając możliwości spełnienia tego marzenia, w 2010 r. wzięłam udział w konkursie unijnym „Warszawa Stolicą Ambitnego Biznesu” na najciekawszy projekt własnej działalności. Znalazłam się w gronie szczęśliwców, którzy otrzymali dofinansowanie. Założyłam więc firmę o nazwie Ornamentaria i kupiłam nowoczesną, sterowaną komputerowo maszynę hafciarską, przy pomocy której mogę wyszywać projektowane przez siebie wzory – to znaczy odtwarzać motywy tradycyjne oraz aranżować je w nowoczesny sposób.

Ornamentaria

Doświadczenia minionych lat umożliwiają mi profesjonalne wykonanie produktów o najwyższym standardzie. Dokładam wszelkich starań, aby oferta, którą prezentuję, była wysokiej jakości pod każdym względem i dlatego zdecydowałam korzystać z wysokogatunkowych tkanin naturalnych, które doskonale prezentują się we wnętrzach, a ich klasyczne piękno jest ponadczasowe.

Zapraszam do wspólnej wyprawy w krainę misternie zdobionych tkanin.

Katarzyna Radzio

o mnie