Dlaczego monogramy są wciąż popularne?

Wprawdzie czasy „mody na monogramy” przeszły już do przeszłości, ale warto pamiętać, ze zawsze były one wyrazem indywidualizmu właściciela i pragnienia posiadania rzeczy wyjątkowych, stworzonych na specjalne zamówienie.

W dzisiejszych czasach nic się nie zmieniło – nadal dobrze dobrany monogram we właściwym miejscu stanowi o dyskretnym uroku elegancji.

Kiedyś wszechobecność monogramów była podyktowana modą na sygnowanie przedmiotów swoimi inicjałami, w dzisiejszych czasach natomiast króluje moda na noszenie ubrań brendowanych znakami producentów.

Odchodzimy od indywidualizmu na rzecz gotowych rozwiązań podsuwanych przez wielkie firmy. Stawiamy na jakość związaną z producentem, więc znana marka stanowi o prestiżu właściciela i jego statusie społecznym.

W świecie coraz bardziej przepełnionym wizerunkami firm proponujących nam swoje produkty i usługi pamiętajmy, że monogram jest unikalnym logo właściciela, którym warto zastąpić propozycje dyktowane przez wielkie korporacje.

Ta sama reguła ma zastosowanie do prezentów, którymi chcemy sprawić przyjemność ważnym dla nas osobom. Również i wtedy warto pokusić się o nadanie im indywidualnego rysu poprzez oznaczenie osobistym znakiem obdarowanego. Dodanie własnego napisu zawsze podnosi wartość podarunku nadając wyjątkowy charakter.

« powrót