Dlaczego monogramy?

Wprawdzie czasy „mody na monogramy” przeszły już do przeszłości, ale warto pamiętać, że zawsze były one wyrazem indywidualizmu właściciela i pragnienia posiadania rzeczy wyjątkowych, stworzonych na specjalne zamówienie.

W świecie coraz bardziej przepełnionym wizerunkami firm proponujących swoje produkty i usługi pamiętajmy, że monogram jest osobistym logo, którym warto zastąpić propozycje dyktowane przez wielkie korporacje.

Czytaj więcej...

Monogramy wczoraj i dziś

Zawrotna kariera monogramów w ubiegłych wiekach podyktowana była chęcia znakowania własnym inicjałem lub herbem płócien wysokiej jakości, których posiadanie było oznaką statusu społecznego.

Dzisiaj może nam się to wydawać jedynie upodobaniem do zbytku, ale trzeba pamiętać, że kiedyś tkaniny były drogie i trudno dostępne ze względu na ręczny charakter ich produkcji.

Czytaj więcej...

Etykieta monogramu

Zasady wiktoriańskiej etykiety już dawno przeszły do lamusa, jednak dobrze się z nimi zapoznać, aby lepiej zrozumieć istotę konstrukcji monogramu i umieć odczytywać zawiłe sploty.

Zamieszczam te informacje, aby każdy, kto zdecyduje się dziś na ozdobienie swoich tkanin inicjałami wiedział jak wygląda tradycja i mógł samodzielnie podjąć decyzję o kształcie wzoru.

Czytaj więcej...