Przeszłość

Monogramy to sztuka pięknego łączenia liter. Nasi przodkowie przywiązywali wielką wagę do ich formy i doszli w tej dziedzinie do mistrzostwa. Monogramy noszą piętno czasu powstania zamykające się w ich formie /w odniesieniu do wzoru, koloru, ułożenia/. Ozdabianie przedmiotów monogramami było obwarowane ścisłą etykietą. Przeczytaj o tych zasadach, bez względu na to czy chcesz się do nich dzisiaj stosować czy nie.

Teraźniejszość

Monogramy są przepustką do eleganckiego świata, w którym dbałość o formę i zasady estetyki były stawiane na pierwszym miejscu. Dziś wyznacznikiem piękna są firmowe naszywki wielkich producentów. Z dumą chodzimy w ich ubraniach, odchodząc od indywidualizmu na rzecz uniformizmu. Przeczytaj dlaczego monogramy są ponadczasowe i dlaczego warto wciąż się nimi otaczać.

Przyszłość

Zapraszam do tworzenia własnych projektów na bazie przedstawionych na stronie przykładów. Stworzenie własnego znaku, np. w postaci logo czy innego wzoru lub napisu, i umieszczenie go w swojej przestrzeni jest wyrazem indywidualizmu i potrzeby tworzenia własnego świata, upamiętnienia ważnego wydarzenia czy podkreślenia wyjątkowości danego przedmiotu.